top of page

Kuidas ära tunda enda nahatüüpi? Mis põhjustab kõrvalekaldeid?

Nahatüübid ja kõrvalekalded

Iga inimene sünnib mingit tüüpi nahaga, millest tulenevalt tekivad nahahoolduses teatud nüansid, mille jälgimine võimaldab saavutada parima võimaliku tulemuse naha hooldamisel. On oluline ära märkida ka see, et naha tüüp püsib elu jooksul muutumatu, küll aga võivad tekkida erinevad kõrvalekalded, mida on võimalik parandada või ära hoida. Näiteks võib rasuse nahaga inimesel tekkida rosaatsea või pinnakuivus. Samuti pole haruldane juhus, kui kuiva nahaga inimesel on akne.  Alljärgnevalt selgitan lähemalt erinevaid nahatüüpe iseloomustavaid tunnuseid ning enamlevinud keskkonnast tulenevaid kõrvalekaldeid, millega ma looduskosmeetikuna enamjaolt kokku puutun. 

Nahatüübid

The Classic 100% Cotton T-Shirt is everything a t-shirt should be: soft, relaxed, and comfortable.

- Soft cotton jersey
- Short sleeves
- V-neck
- Machine wash

Enamlevinud kõrvalekalded

Kõiki naha kõrvalekaldeid võib esineda kõikide nahatüüpide korral, seega on oluline ära tunda, kas tegemist on naha tüübist oleneva ilminguga või kõrvalekaldega. Alljärgnevalt selgitan peamisi kõrvalekallete tunnusjooni. 

Väga sageli esinev probleem, mis väljendub tavaliselt kuivas ning kiskuvas tundes, eriti peale naha pesemist. Pinnakuivust esineb kõikide nahatüüpidega inimestel ning tihtipeale just rasuse naha korral. Tingitud on see vee aluselisusest(pH ~7-8) - nahk on happeline ning naha pealmine kiht saab pesemise käigus liigselt kuivatatud ning tekib olukord, kus nahk on pealt kuiv ning kiskuv, samas samal ajal toodab nahk liigselt rasu ning tekivad ummistused. Pinnakuivuse vältimiseks tasakaalustamist nahasõbraliku pHga tootega. 

Pinnakuivus
bottom of page